DOŚĆ!

Ciemnogród bez…ogródek, odc. 28

Po kilku dniach powszechnego oburzenia na skoordynowaną akcję szczucia, jaką zorganizowały wspólnie hieny z Radia Szczecin i TVP Info, sprawa nieco przycichła. Ale to chyba dobrze, bo rodzinie, która stała się ofiarą tej nagonki, potrzebny jest spokój i ukojenie.

Nie mam zamiaru odgrzewać tej przerażającej historii, ale jestem przekonany, iż jak wiele innych odejdzie w niepamięć i tylko niektórym będzie spędzać sen z powiek.  A o wyciągnięciu z niej jakichś wniosków, to szkoda gadać…

Wspomniane dwie jednostki organizacyjne mediów rządowych, zwanych dawniej publicznymi, to tylko część zorganizowanej machiny hejtu, która jest sterowana przez obecną władzę.  Polecenia idą z góry, a pracujący tam wyrobnicy karnie je wykonują. Już nie raz efekty tego szczucia okazywały się tragiczne w skutkach, a pewnie o wielu jeszcze nie wiemy.

Zastanawiam się, ile tragedii musi się jeszcze wydarzyć, aby tak zwane „wolne media” przestały na swoich łamach czy antenach dawać miejsce lub czas przedstawicielom władzy permanentnie niszczącej nasz kraj. I czy w ogóle „wolne media” będą w stanie w programach publicystycznych zastosować politykę zero obecności w stosunku do przedstawicieli Zjednoczonej Patologii.

Przez minionych prawie osiem lat grubych afer związanych z obecną władzą portal wiesci24.pl naliczył na dzień 10.03.2023 r. już 940. Drobniejszych jest bez liku…

Jaki jest sens w programach typu „Kawa na ławę” gościć ludzi, którzy za te wszystkie afery i nieszczęścia są odpowiedzialni? No, jaki? Mendialne hieny z TVP Info to są tylko wykonujące rozkazy szuje. Prawdziwa odpowiedzialność spoczywa na wydających te rozkazy, szeregowym pośle i jego rządzie. Tych wszystkich ministrach prezesach i różnych szarych eminencjach operujących nieraz z tylnego siedzenia.

Przecież czynownicy szeregowego posła mają swoje telewizje, swoje radia, swoją prasę. Dlaczego po tylu latach popełnianych przez nich świństw w dalszym ciągu mają możliwość plucia swoim słowotokiem w mediach nierządowych? Prawdę wszak powiedzą tylko wtedy, kiedy się pomylą.  

Wiem, marzyciel powiecie, to nierealne. Jeżeli nierealne, to przyszłość widzę czarnkowato. Najwyższy czas powiedzieć: DOŚĆ!  Jeśli wolne media nie są zdolne przeciwstawić się tyranii, to nie są wolne.

Czy nikt tam nie zdaje sobie sprawy z tego, że robi zasięgi i publicity tym kanaliom? Za chwilę będą powstawać nowe reportaże demaskujące ohydę działań tej władzy, redaktorzy wolnych mediów będą płakać po południu czy wieczór nad ludzkimi tragediami, nad kolejnym dzieckiem, które odeszło, a następnego dnia rano odpowiedzialni za te tragedie będą w miłej atmosferze powielać partyjny przekaz w tych samych „wolnych” mediach…

„Przez ciemnogrodzkie bulwary mokre
chodził pod rękę idiota z łotrem;
i naradzali się, że aż miło,
jakby ten światek cofnąć do tyłu…”

Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu  (fragment) – Konstanty Ildefons Gałczyński, Leśniczówka Pranie, wrzesień-październik 1953 r.

ŚlepcyDe parabel der blinden) – Pieter Bruegel (starszy)

– Gdzie wleczesz nas, przeklęty kpie? Gdzie jesteś głupcze ślepy?
Giń sam, jak chcesz, a nas ze sobą nie zabieraj w przepaść…


Jeśli podobał ci się mój tekst, to proszę kliknij w link i postaw mi kawę.

buycoffee.to/appiotr

Wcześniejsze, nie tylko o polityce, można znaleźć TUTAJ.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *