Pytanie

Ciemnogród referendalny, odc. 40

Znamy już propozycje czterech pytań zwanych szumnie referendalnymi. W nich, jak w lustrze, widać całą politykę i hipokryzję PiS.

1. Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw? – rządząca grupa przestępcza z gigantyczną stratą sprzedała Lotos, a w czasie poprzedniej swojej działalności przygotowywała do sprzedaży spółki PKP.

„Łącznie na transakcjach dzielących Lotos pomiędzy cztery podmioty Orlen stracił około 4,4 mld złotych.”

„Ponadto Orlen po wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie nadal wykorzystuje surowiec płynący ze wschodu w swojej czeskiej rafinerii Unipetrolu. Widać więc, że polski potentat paliwowy mimo zatrzymania importu rosyjskiej ropy do Polski (co nastąpiło jednak w związku z przykręceniem kurka przez Rosjan) nadal nie zerwał z rosyjską ropą. Przejęcie należących niedawno do Rosjan stacji na Węgrzech jedynie pogłębia biznesowe związki Orlenu i uzależnionych od Kremla spółek.”

Powyższe cytaty pochodzą z artykułu oko.press

W maju 2007 roku wiceminister transportu ds. kolejnictwa Mirosław Chaberek informował: Ze sprzedaży akcji spółek z grupy PKP na rynku publicznym w latach 2009-2010 chcemy uzyskać środki w wysokości 1,2 mld zł

Czego nie sprzedadzą, to zrujnują.

“W 2015 kurs akcji wzrósł do 95 zł. Od 2015 r. PKP Cargo zarządają nominaci PiS. Dziś kurs akcji to 15,50 zł przy ponad 50 proc. inflacji w tym okresie. Spółka straciła 50 proc. rynku głównie na rzecz niemieckiego Deutsche Bahn (w Polsce!)”

2. Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn? – między innymi wrzask wokół podniesionego wieku emerytalnego pozwolił kaczystom wygrać wybory w 2015 roku. W 2016 roku cofnęli te zmiany, a teraz (poszukać dokładniej kiedy) zobowiązali się wobec UE do podniesienia wieku emerytalnego, co skrzętnie przemilczają.

Pytanie ogłosiła Beata Szydło, która natychmiast po zostaniu premierką wyrzuciła ze swego gabinetu flagi UE, a teraz nie chce wracać do polityki krajowej i woli pracować za euro w Brukseli. Ona sama przedstawiła ówczesnemu marszałkowi sejmu Markowi Kuchcińskiemu dokument z którego jasno wynikało, ile stracą emeryci na obniżeniu wieku emerytalnego, a teraz chwali się jaka to była cudowna decyzja.

To PiS zobowiązał się do podniesienia wieku emerytalnego. Na piśmie

Wrzucenie przez PiS tematu ewentualnego podwyższenia wieku emerytalnego jest o tyle zaskakujący, że to nikt inny, jak tylko ekipa Mateusza Morawieckiego zobowiązała się w zatwierdzonych tzw. kamieniach milowych KPO do podniesienia efektywnego emerytalnego, czyli rzeczywistego wieku, w którym Polacy będą przechodzić na emerytury.

„ (…)ubożenie emerytów jako grupy społecznej doskonale obrazuje relacja wysokość przeciętnego wynagrodzenia do przeciętnej emerytury, która od czasu obniżki wieku emerytalnego spada, co od lat monitoruje m.in. Instytut Emerytalny.”

3. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską? – raz, że sami sprowadzają dziesiątkami tysięcy imigrantów, w tym również z Afryki, a dwa treść pytania jest zmanipulowana, bo z racji przyjęcia ogromnej ilości uchodźców z Ukrainy moglibyśmy być nie objęci mechanizmem relokacji, który zresztą przewidywał jakieś nieznaczne liczby imigrantów w porównaniu z tymi, które sami nam fundują.

Mało kogo, kto śledzi polską politykę, zaskakuje powrót PiS do narracji o zagrożeniu ze strony uchodźców. Jednak biorąc pod uwagę, jak bardzo za rządów Zjednoczonej Prawicy zmieniła się Polska, może to wręcz szokować. Stajemy się państwem imigrantów, a przełom nastąpił właśnie… na początku rządów partii Jarosława Kaczyńskiego. – czytamy w artykule Mateusza Madejskiego na businessinsider.com.pl


I na koniec wisienka na torcie:

4. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi? – zapewne kilku znajomych i krewnych królika nieźle zarobiło na stawianiu tego płotu, z którym można sobie poradzić zwykłym brzeszczotem za parę groszy, a teraz ci sami lub inni krewni królika mają zarobić na ewentualnej rozbiórce tych zasieków. Przez tę granicę polsko-białoruską przedostaje się wszystko  – od imigrantów poczynając, a na helikopterach kończąc.

Załóżmy przez chwilę, że to „referendum” okazałoby się ważne i wiążące. Co z tego wynika? Ano nic, proszę państwa. Jeśli Kaczyński utrzyma władzę (celowo nie używam sformułowania „wygra wybory”), to i tak będzie robił, co chce. Tak jak do tej pory, tylko z jeszcze większą butą i bezczelnością. PiS prawo ma tylko w nazwie, więc nie dajmy sobie zamydlić oczu zadymą wokół kretyńskich pytań. W zbliżających się wyborach chodzi o to, aby raz na zawsze pozbyć się tej przestępczej grupy trzymającej władzę i zacząć przywracać dobre imię Polski na świecie oraz praworządność wewnątrz kraju.

Pytanie jest zatem jedno: Czy jesteś za utrzymaniem w Polsce Ciemnogrodu, w którym rządzą Kaczyński, Morawiecki, Macierewicz, Czarnek, Ziobro i im podobni?

_________________________________________

Jeśli podobał ci się mój tekst, to proszę kliknij w link i postaw mi kawę.

buycoffee.to/appiotr

Wcześniejsze, nie tylko o polityce, można znaleźć TUTAJ.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *