Ofiary

Ciemnogród przeraźliwy, odc.35.

Donald Tusk na otwartym spotkaniu w Lidzbarku Warmińskim po raz kolejny przypomniał, że spora część wyborców PiS to też są ofiary działalności Kaczyńskiego. No, są. Tylko jak pomóc tym ofiarom, skoro one same tego nie chcą?

Ja tego nie wiem.

Pewne zachowania przekraczają zdolności mojego rozumienia. Ostatnio jedno drzewo w Parczewie zrobiło się słynne, bo ktoś dostrzegł na nim twarz.  Twarz Jezusa lub Maryi. Liść ze „świętego” dębu został wystawiony na aukcji na popularnym portalu internetowym i jak piszą media zostanie prawdopodobnie sprzedany za tysiąc złotych. Liść.

Zrobił się chram ze świętym dębem, ludzie palą świeczki, śpiewają religijne pieśni, zupełnie jak za czasów Piasta Kołodzieja. I to mimo tego, że ksiądz, rzecznik prasowy miejscowej diecezji, stwierdził, że bardziej to jest Conchita Wurst, niż Jezus czy Maryja. Oczywiście wzbudzając oburzenie u „wiernych”. Podejrzewam, że jeśli ktoś zobaczyłby tam twarz Kaczyńskiego, to stałaby tam już jakaś minikapliczka pod wezwaniem Jarozbawa.

Adolf  Hitler, będąc jeszcze nikomu nie znanym młodzieńcem, wybrał się kiedyś z kolegą na jakieś wagnerowskie przedstawienie, gdzie doznał czegoś w rodzaju objawienia, że musi zostać mesjaszem narodu niemieckiego. Rozwój tego objawienia nastąpił po pierwszej wojnie światowej, a jak skończyło się to mesjanizowanie i pomaganie narodowi niemieckiemu wstać z kolan (sic!) wszyscy powinni wiedzieć. Dlatego skandowanie „Jarosław Polskę zbaw” wywołuje u mnie po prostu strach. Zwłaszcza jak się dołoży do tego flirt, albo i coś więcej niż flirt, obecnej władzy z otwarcie faszyzującymi ruchami. Zdawałoby się, że młodzież wychowana w UE, z dostępem do informacji o jakim boomery, dziadersy i inne staruchy mogły tylko pomarzyć, będzie zabezpieczała nasz kraj w przyszłości przed różnymi dyktatorskimi zapędami. Tymczasem głównym źródłem informacji u niej zdaje się być TikTok, o którym coraz częściej otwarcie się mówi, że to chińskie narzędzie szpiegowskie. PiS jest obciachem, co udowodniło słynne już pytanie Fogla (tego od wyjaśnienia dlaczego PiS nie zatrudnia ekspertów) „Za co nienawidzicie PiS?”

Ale okazało się, że dla tej młodzieży partią drugiego wyboru jest ugrupowanie „Memcena”, który ją uwodzi głównie sloganami o braku podatków i tym, że nie jest boomerem. O niesławnej jego piątce i tym podobnych pomysłach mało kto słyszał. Polexit to także żaden problem :

– Studiowałaś na Erasmusie?
– Tak.
– To nie będzie już Erasmusa.
– No to co?

Każda władza rządząca po 1989 roku powinna bić się mocno w piersi za zaniedbania w obszarze edukacji, ale to co się dzieje obecnie… Nie dziwi mnie wszak to, co się dzieje, bo spodziewałem się tego, gdy PiS zgarnął wszystko w 2015 roku, ale nie spodziewałem się tak szybkiej i dogłębnej destrukcji wszystkiego, co dobre, przyzwoite czy choćby normalne.

Ofiarami kaczyzmu jesteśmy wszyscy, w tym również ci, którym się wydaje, że wstają z kolan. Perspektywa zamiany ferajny Kaczyńskiego na ferajnę Mentzena jest zaiste diaboliczną perspektywą.

_________________________________________

Jeśli podobał ci się mój tekst, to proszę kliknij w link i postaw mi kawę.

buycoffee.to/appiotr

Wcześniejsze, nie tylko o polityce, można znaleźć TUTAJ.


Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *