Felieton trzydziesty, jubileuszowy…

ROBERT PAŚNICKI

Ciemnogrodu dzień powszedni (30)

            Pisać chciałem o czymś innym – o parodii dostojeństwa w wykonaniu PiS-u i pisowskiego debila, o dogmatycznym fetyszu folkloru dla obwoźnej mumii realizowanego, o tym, że Polska obracana jest przez ciemniaków w rezerwat antynowoczesności… – ale napiszę o nas, o TAKtoWIDZIMY. Otóż pomysłodawcą i twórcą tego projektu jest Marek Razowski. Pamiętać należy także o wielkim wkładzie jego małżonki. Głównymi twórcami są znani szerzej autorzy (ja też w ich gronie się znajduję), czyli Barbara Cynarska, Piotr Wesołowski (także niestrudzony redaktor techniczny), Robert Czerniawski Rocherry, Renata Raczkowska – wymieniam tu wyłącznie pierwszą ekipę, nadal aktywnych twórców, ponieważ potem dołączyli kolejni fantastyczni współpracownicy, czyli Monika Chruścińska, Pani Pytalska, Marcin Wysocki czy Wojciech Zawioła, następnie pojawili się inni, że wymienię Natana Goldschneidera, Camaro Jaro, Piotra Pachowicza, Pana Śrubka i Annę Kupczak.

            Nasz projekt zaczyna nabierać energii. Mocujemy się z przeciwnościami, lecz udało się nam uruchomić procedurę Patronite – acz jeszcze brak nam grona wspierających, aby uznać, że staliśmy się ważni dla wielu chętnych odbiorców. Cóż, czasy są trudne… Wolno nam jednak apelować o wsparcie, ponieważ za nami stoi wartość prezentowanych tekstów oraz także idei, z którymi się utożsamiamy, a przed nami kolejne, które zaświadczą, że nadal mamy coś wartościowego do przekazania. Forma tego jest także atrakcyjna (poza moimi felietonami, które zalecają się barokowym stylem…).

            Tyle chciałem powiedzieć w jubileuszowym felietonie, tym razem bardzo krótkim. I jeszcze jedno: bardzo dziękuję za wszelkie komentarze, zarówno pod tekstami, jak na Twitterze. Każdy czytam i biorę pod uwagę.

            Bądźmy dla siebie uważni, a jeśli się uda, to życzliwi. Ćwiczę się w uważności, być może to niewiele, lecz empatia każdemu i każdej z nas się przyda.

ROBERT PAŚNICKI

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *