Kim jest „Wowa”?

Podwórkowy gangster mający władzę absolutną nad krajem, który zajmuje największą powierzchnię na Ziemi.

Kim jest? Czy to właśnie nie powinno interesować wszystkich rządzących innymi państwami, którym ten człowiek może wypowiedzieć wojnę? Najechać, mordować ludzi w imię swoich marzeń o imperialnej potędze Rosji? Powinno. A czy interesuje?

Od kiedy się pojawił był sprawdzany przez służby swojego państwa, które nie wystawiły mu laurki, o jakiej marzyłby ktoś, kto aspirował do wysokich stanowisk w KGB.

Trudne dzieciństwo miał Wowa, co mogło i najprawdopodobniej miało wpływ na kształtowanie się tego kim jest teraz. I nie piszę tego po to, żeby go usprawiedliwiać, a po to, żebyście chcieli poznać go lepiej. Ten człowiek może posunąć się tak daleko, że zmieni oblicze Ziemi, tej Ziemi.

Przemocowiec, karierowicz, podwórkowy bandyta, paranoik, zbrodniarz. To nie moje odkrycia. To, że zbrodniarz wiemy już chyba wszyscy, reszta określeń to wnioski wyciągnięte po przeczytaniu książki Pani Krystyny Kurczab-Redlich. Książki, która powinna być lekturą obowiązkową dla rządzących państwami.

Wszystko to, co dzieje się teraz na Ukrainie, było już wcześniej. Zbrodnie jakich dokonał chociażby w Czeczeni, są trudne do wyobrażenia, jednak miały miejsce. Gdzie była wtedy reszta świata? Interesowała się tym, jak ma na imię niedźwiedź, którego dosiada Putin? Ile botoksu wstrzyknął w czoło, żeby mu się nie marszczyło?

Przez lata przywódcy różnych państw legitymizowali jego władzę odwiedzając i goszcząc go na salonach. Nawet Elka Druga nie miała obiekcji, żeby przyjąć go na herbatce.

Kasa, misiu, kasa. Interesy z Wołodią były ważniejsze, niż zagrożenie jakim był i jest ten fan Stalina.

Żeby z kimś walczyć skutecznie, trzeba go znać. To takie oczywiste. I trzeba znać historię. Każda dyktatura w końcu upada, ale zawsze zabiera ze sobą ogromną liczbę ofiar. A zaburzonych psychicznie ludzi u władzy mieliśmy w historii wielu. Putin nie pierwszy i nie ostatni.

Dziś będzie krótko, bo teraz najważniejsza jest organizacja pomocy dla ludzi, którzy muszą opuścić swój kraj, żeby nie stracić życia. A my musimy im pomóc, do czego zachęcam każdego. Oczywiście zachęcam też do przeczytania książki, która pokaże Wam dokładnie kim jest Putin.

Serdeczności przesyłam i dołączam prośbę o niewpadanie w panikę. Na razie paliwo i gaz mamy. Papier toaletowy też dostępny.

Bibliografia

Kurczab-Redlich K., Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina, Warszawa 2014.

Pani Pytalska / @PaniPytalska

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *