Cyfry dwie, lub trzy

Dzień sześćsetny cywilizacyjnego starcia w Ukrainie zbiega się z najważniejszym polskim starciem cywilizacyjnym od 1989 roku.

Mam swoje konstruktywne pragnienia dotyczące przyszłości cywilizacyjnej Polski ale nie jestem ani bogiem ani nawet prorokiem.

Nie jestem prorokiem, szczególnie w tym co dotyczy własnej ojczyzny, więc nie znam wyniku wyborów. W najbardziej minimalistycznym wariancie, jestem pewien, że zjepowici wyjdą z nich osłabieni a nabierające dynamiki wydarzenia wewnętrzne i zewnętrzne ich dobiją szybciej niż następny horyzont elektoralny.

Istnieje też realny, choć niestety, nie najbardziej prawdopodobny wariant kataklizmicznej porażki zjepowitów. Ale i on nie da nam rzeczywistości typu ‘żyli długo i szczęśliwie’. Zostaniemy ze wspomnianymi zaostrzającymi się dynamikami świata zewnętrznego i jeszcze na dodatek zgliszczami pozostawionymi przez zjepowicką okupację.

Czy ‘600’ coś znaczy? Sama w sobie liczba, to tylko dwie cyfry, przy czym jedna z nich powtórzona dwukrotnie.

W warstwie informacyjnej 600 dni znaczy: długo, zbyt długo.

Fraza ‘długo, zbyt długo’ jest tym co najbardziej dziś tworzy paralelę między tym dniem w Polsce i w Ukrainie, tylko że my w ten czy inny sposób pokojowo oddaliśmy zjepowitom prawie 3000 dni i pozwoliliśmy im zmarnować 30 lat rozwoju Polski a Ukraińcy już dawno wyrzuciliby Moskowitów poza granice 1991, gdyby Zachód konsekwentnie podążał za swymi konkluzjami wyartykułowanymi na pierwszej konferencji w Ramstein.

 Cóż, jeszcze kiedyś pogdybam na ten temat, podobnie jak pewnie pogdybam też o ‘ukraińskich zjepowitach’ czających się za horyzontem zwycięstwa.

 Tym niemniej dzień sześćsetny nie ma i raczej nie będzie miał żadnego nadzwyczajnego znaczenia, ani dla Ukrainy, ani dla świata w wyniku wydarzeń w Ukrainie ale… ALE  nasz 15 października może przynieść owoce jakie na ich przyszłości kiedyś zaważą [mówię to bez przydawania Polsce nieproporcjonalnej ważności. Tak się po prostu złożyło, iż węzeł konstrukcyjny nowego etapu historii świata, znowu powstaje w naszej okolicy].

Jakie cyfry będą miały znaczenie piętnastego października i przez kilkaset następnych dni(?) Wiele już na ten temat napisano, pewnie lepiej, oraz klarowniej, niż ja bym to zrobił.

A może ktoś podrzuci mi jakieś liczby kryjące w sobie interesujący Was temat(?)

Będzie dobrze.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *